Diskuze: Autogramy, co pamatují

5. ledna 2018 v 8:43 | Sammy McKay |  Diskuze
Lepší název mě nenapadl :D Po snad létech jsem tu s dalším tématem diskuze. I když ne ani tak dizkuze, jako spíš zamyšlení. Nemůžu spát, tak jsem si vzala na prohlížení jedno z mých alb s autogramy a u toho mě tohle napadlo. Listovala jsem a přemýšlela nad tím, že některé autogramy už doslova pamatují léta, mám je v těch deskách třeba klidně dvanáct let. Přijde mi to někdy až neuvěřitelné, že některé kusy mám už tak dlouho. A teď si vezměte, jak se třeba změnil život lidem, kteří tu fotku podepsali. Jak se jim změnila kariéra, z některých se staly dnes mega hvězdy a dneska se jejich autogram už nedá snadno získat, takže tehdy to bylo vlastně štěstí. Nebo se naopak herectví či svému uměleckému oboru už nevěnují. Jsou to třeba dětští herci, kteří jsou dnes už dospělí a budují seriózní kariéru, nebo naopak takoví, co už nikdy v ničem dalším nehráli. Jsou to lidé, který třeba dnes už nežijí. Ve své sbírce mám spoustu příkladů spadající snad do každé kategorie. Autogramy třeba Alana Rickmana, Carrie Fisher nebo Antona Yelchina, které už dnes nikdo nezíská. Autogramy dětských herců. jako třeba Daniel Radcliffe, Saoirse Ronan nebo Freddie Highmore, kteří dnes mají vybudované kariéry jako dospělí herci. Autogram např. Skandara Keynese, který po Narnii už v ničem nehrál. Autogramy dnešních hollywoodských herců, jejichž autogram byste třeba dnes těžko sháněli poštou, jako Liam Neeson, Sebastian Stan, Rachel McAdams, Robert Pattinson....Autogramy herců, kteří dnes mají svých pět minut slávy za sebou, jako Ashley Green nebo Kellan Lutz. Mám třeba autogramy všech hlavních herců ze seriálu NCIS, který už dávno nesleduju. Ne že bych je už neoceňovala, to ne, ale koukám na ně jinak. Nebo si pamatuju, jak mi odepsal Nikolaj Coster-Waldau z agentury, než nějaké Game of Thrones vůbec natočili. Dneska by to už neudělal. Atd atd.

Takže se v podstatě asi ptám, jestli máte taky ve sbírce nějaké takovéhle archivní kousky, kousky, co něco pamatují, které jsou teď už vzácné nebo takové, na které po letech koukáte jinak?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie/Rijnova/whatever Lucie/Rijnova/whatever | 5. ledna 2018 v 9:25 | Reagovat

Přivezla jsem si z domu svoje alba s autogramy, včera jsem se tím večer probirala, a zrovna jsem si říkala, jak jsou některý ty autogramy už starý, když mi třeba bylo 14 a na náměstí byla předvolební akce se zpevakama, podpisy na obrázku z časopisu 😂 to tenkrát Tereza Kerndlová ještě jakž takž existovala 😂 Vybledly autogram Petra Koláře z doby, kdy jsem ho zrala 😂 pak jsem sla před pár lety na koncert a přešlo mě to 😂 Ale je to sranda, je to jako dívat se na fotky ze školy.

2 Sarah Sarah | 5. ledna 2018 v 12:42 | Reagovat

Ahoj Romi, po letech se ve mě opět probudila vášeň, kterou jsem přesně před pěti lety tak nějak dala stranou. Dnes šly na poštu tři dopisy, ačkoliv nečekám, že se mi něco vrátí. Nebudu zatím prozrazovat, aby mi to nepřineslo smůlu, ale můžu říct, že herečku, kterou po pěti letech zkouším už po druhé bych si strašně moc přála. Co jsem četla, tak sem tam přes agenturu odpovídá, tak budu velmi doufat (není to žádná masovka, ale já ji mám hrozně ráda). No a pak se mi podařilo přes jednoho UK sběratele získat... ale to taky až dorazí, zatím je někde v letadle. Pro mě je to ale bomba na entou a moc si toho autogramu vážím. Já nejsem ani tak sběratel, jako spíš obepisovač těch, které fakt hodně moc obdivuji. Jinak Alana Rickmana jsem milovala a jak jsem ho milovala spoustu let, sešlo se mi tuším 13 podpisů :-D Včetně podepsaného divadelního programu hned dvou her, které hrál. Máme se v přátelích na FB (my dvě, ne já a Alan, který za pár dní bohužel oslaví třetí výročí svého náhlého odchodu), takže i kdybych sem pak zapomněla napsat, určitě uvidíš, z čeho mám takovou neskutečnou radost. A co jsem tak pátrala po blogách, tak budu možná fakt jedna z mála, co bude ten podpis v ČR mít (na žádném blogu aktivních sběratelů jsem ho nenašla). :-)
Šárka S. M.

3 Sammy Sammy | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 18:48 | Reagovat

[1]: Tyhle starý český já ani nepočítám a v albech nemám :D Začínám počítat až od prvních zahraničních v roce 2005 :D jinak samozřejmě předítm jsem měla nějaké, jako třeba Zdeňka Trošku z Veletrhu knihy nebo jednoho členka Chinaski, co k nám jezdil na tábor a podobně :D

[2]: Tak to je sper, jsem vždycky ráda, když někdo, kdo přestal, se k tomu vrací :) Tak držím palce! Dej pak vědět, až to přijde, mám ráda, když maj lidi radost z autogramů :D Já se taky moc nepovažuju za sběratele v tom slova smyslu, že prostě jen tak sbírám podpisy lidí, ne, musí to pro mě mít váhu, nějaký význam. Taky mám zajímavá čísla u některých oblíbených herců :D

4 Sarah Sarah | 10. ledna 2018 v 19:37 | Reagovat

Jak sis už asi všimla, tak dnes dorazil. Můj nejmilovanější, nejdůležitější a vůbec všechna nej David Bowie. Díky obrovskému štěstí jsem prakticky zaplatila jen poštu a nějakou tu sladkost pro původního majitele, jinak se mi z cen, za kterou se jeho podpisy prodávají protočily panenky :-D Docela by mě zajímalo, mezi českými sběrateli, jestli někdo zaplatil za autogram třeba víc než 1-2tis, a za který.

5 Sarah Sarah | Web | 10. ledna 2018 v 19:40 | Reagovat

Škoda, že z mých přátel to asi nikdo moc neocení, takže mi to ani nikdo nepochválí a neprohloubí tak moje nadšení :-D Bowie byl vždycky velmi specifický a já asi nemám žádného přítele, kdo by byl vyloženě fanoušek :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama