close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

The Gathering 2016

20. ledna 2017 v 21:57 | Sammy McKay |  Autogramy osobně a story ze setkání
V březnu loňského roku se v německém Kolíně nad Rýnem konal con na seriál Outlander. Byl to první con na Outlandera této společnosti, ani jsem moc neslyšela o jejich předchozích aktivitách, ale tak bylo to poměrně blízko a hosti byli zajímavý (jednu dobu byl oznámen i Sam Heughan), tak jsme se s podobnou skupinou jako na RingCon, se skupinou Outlander Czech fans, vydali do Němec. Konalo se to 5.-6.3 a hosté byli Duncan Lacroix, Graham McTavish, Grant O'Rourke, Finn Den Hertog, Lotte Verbeek a Annette Badland. Celkový dojem z conu je takový mdlý, díky organizaci jsem si ho moc neužila a taky jsem byla zrovna po rozchodu, ale zas jsem tam mohla trávit čas s Dani, což bylo fajn.

V pátek ráno jsem tedy vzali dvě auta a vydali se na cca 8-10 hodinovou cestu. Do hotelu jsme dorazili až večer, myslím, že bylo možno se na con přihlásit už v pátek večer, ale na to už jsme nějak neměli čas ani energii. První večer v hotelu patřil posledním úpravám kostýmů, všichni lidi kromě mě totiž měli cosplay. Další den ráno jsme se, ostatní již v kostýmech, vydali na con. Já místo cosplayování dělala fotografa, takže skoro na žádný fotce z akce nejsem :D Na recepci conu, který se konal v jakémsi ex-socialistickém kulturním středisku, jsme si vyzvedli lístky, fotky, poukazy na autogramy atd. a chtěla jsem si koupit fotky na podpis. Vlastní jsem neměla, nevěděla jsem, jak budou striktní a tvrdili, že budou mít vlastní. Měli, ale byla jsem zklamaná, amatérsky graficky udělané na tvrdém papíře. Ale tak neměla jsem na výběr a koupila jsem je.

Co se týče dalšího programu, už fakt nevím, jak to šlo za sebou. Mám k ruce program, ale mám pocit, že to podle něj stejně nešlo. Nejdřív byl asi opening, kde jsme viděli všechny hosty spolu na podiu krom Annette, ta tam byla až v neděli. Myslím, že proběhl krátký panel. Pak dle programu bylo focení. To bylo podle mě těžce nezvládnuté, organizační chaos. No ale každopádně se to nějak zvládlo a já se šla fotit. Nejdříve s Duncanem, na RingConu mi to nevyšlo, tak jsem to chtěla napravit.

photo jaacute a duncan lacroix vodoznak2_zpspm8pkkwr.jpg

Hned po něm následovala Lotte. Ta byla tak drobounká, nečekala jsem to :D

photo jaacute a lotte verbeek vodoznak_zps2hiw5f5u.jpg

Někteří z naší skupiny se účastnily i ochutnávky whiskey, u toho jsem nemusela být, nepiju :) Taky dle programu byla přednáška o skotské historii, ale myslím, že jsme zrovna si dávali nějaké jídlo a kafe v místním baru v kulturáku :D Pak začaly panely. Rovnu vám řeknu, že si z panelů nepamatuju skoro nic :D Překládala jsem otázku jedné z naší skupiny, jak vzpomínají na natáčení v Praze, na čež se nám dostalo od Duncana krátké odpovědi, že co se stalo v Praze, zůstane v Praze. Takže myslím, že byli celou dobu naloženi v lihu :D Alkohol byl vůbec oblíbené téma, snažili se nám tam celou dobu vyvrátit, že během natáčení furt nechlastaj, že jsou profesionálové, ale nejsem si jistá, jestli jsem jim to věřila :D Pamatuju si na historku, jak něko povídal o svatební scéně z první řady, asi Graham, jak schválně rozesmíval Sama a vymýšleli pro něj dlouhý jméno, ale nejsem si jistá, jestli jsem i neslyšela už na RingConu. No jak vidíte, panely byla sranda, ale faktické informace si napamatuju žádné :D
Dalším bodem programu byla soutěž kostýmů, které se zúčastnili všichni ostatní a já fotila. To bylo docela zajímavé, myslím, že naše skupina to měla nejlepší, některé kostýmy byly odfláké a jiné zas dobově seděly, ale nebyly podle seriálu. Moderovala to ale Lotte a byla to celkem sranda. Akorát hlasovali účastníci, takže to vyhrála nějaká holka, co tam měla nejvíc kámošů.
Pak následovala autogramiáda, aneb chaos číslo dvě. Škoda mluvit. Ještě předtím jsem zjistila, že ještě začali prodávat jiné fotky, mnohem lepší, v podstatě toho hosta tam vyfotili samostatně během shootu a to pak vyvolali. Taky byly dražší. Líbily se mi ale mnohem víc, tak jsem si je koupila. Pokoušela jsem se vyhádat, abych mohla vrátit ty předtim, jelikož jsem netušila, že budou tyhle, ale nenechali mě. Pche. Anyway. Autogramiáda. Šla jsem ke všem krom Grahama myslím, jeho i Duncana jsem už měla, ale Duncana jsem brala pro někoho. Jako obvykle si skoro nic nepamatuju :D S Duncanem jsem myslim zas prohodila pár slov o Praze. U Lotte jsem zmiňovala, že ji mám ráda i v Agent Carter a The Fault in Ours Stars, to ji potěšilo. U Finna jsem si vzájemně pochválili cool brýle, což mi napsal i na fotku :D U Granta si nepamatuju nic :D Ale mám pocit, že mi řekl, thank you babe nebo něco na ten způsob. Byl roztomilý :)

photo lotte verbeek_zpskxhchcsr.jpgphoto finn den hertog_zpse989hz1g.jpgphoto grant orourke_zpstkowzcgf.jpg

Pak už jsme myslím jeli na hotel, po skupinách, a většina se tam pak ještě vracela na párty. Já ne, já měla Netflix :D A jak jsem se měla. Další den jsme už měli jet, tak jsem ještě balila atd. Nenudila jsem se :)

Další den ráno byl ve znamení Annette. Jelikož tam předchozí den nebyla, bylo focení a podepisování pro všechny v neděli. Nicméně, ještě předtím, jelikož Graham musel v poledne někam odlítat, měl ráno on ještě podepisování a pak byla group fotka se všema hostama. Normálně bych si ji nemohla dovolit, ale my jsme to měli nějak vyhádané, že za jednu cenu jsme se s nima mohli vyfotit celá grupa, takže vlastně ve finále mám fotku se všema. Akorát jsem tam bez kostýmu jak pěst na oko :D Snad nebude ostatním vadit, že to sem dám, jde přece i o to ukázání kostýmů.

photo the gathering vodoznak_zpsmgrx8kcr.jpg

Pak teda jsme tam ještě postávali, bavila jsem se s Dani a čekali jsme na Annette. Nejdířv bylo focení. Ježiš to je taková roztomilá babča. Sice na tý fotce vypadám jako bagr, ale nešlo ji neobejmout :)

photo jaacute a annette badland vodoznak_zpsp5ebv5wj.jpg

Pak ještě proběhlo podepisování, to bylo taky fajn, bavily jsme se dost i o Doctorovi Who, kde byla ve dvou epizodách, a shodly jsme se, že tehdy ten seriál by byl beztak nejlepší :)

photo annette badland_zpsar7fhgf5.jpg

Tím vlastně pak pro nás con už skončil. Pak ještě měly být panely a znovu autogramiáda a další akce, ale bylo rozhodnuto, že pojedem domů dřív, abychom nepřijeli úplně pozdě. Což nakonec stejně nevyšlo, protože jsme nakonec šli ještě na katedrálu a pak jsme se v centru ztratili. Což byla docela zábava, až na to ztracení se teda. Ale škoda, že jsem neviděla žádný panel s Annette.

Za dva měsíce je ten con znovu. Furt nevim, jestli mám jet. Skupina jede opět, ale já bych asi jela sama, když bych jela, možná na otočku nebo jen na noc, nevim. Nechystala jsem se, ta organizace mě dost odradila, ale teďka nedávno oznámili Richarda Rankina, kterýho jsem si jako Rogera totálně zamilovala. Takže fakt nevím, Letos je toho tolik! Vůbec netuším, kde na to mám brát čas a peníze. Každopádně buď pojedu nebo mi Dani přiveze jeho autogram, takže aspoň něco :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 20. ledna 2017 v 22:02 | Reagovat

Tak tohle je opravdu závihodná zkušenost. :) :-) Krása to vidět. :-) Nejradši z nich mám tu poslední. :-)

2 Janiss Janiss | Web | 27. ledna 2017 v 23:19 | Reagovat

ták přečteno ty bagřiku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama