close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

RingCon 2015

22. srpna 2016 v 15:42 | Sammy McKay |  Autogramy osobně a story ze setkání
Tak jo, jdeme na RingCon. Bohužel tohle je poslední report z RingConu, který píšu. Už před conem se šuškalo, že tohle bude poslední RingCon a na místě to bylo potvrzeno. Jejich důvody jsou sporné, ale budiž. Místo zrušeného RingConu a HobbitConu vymysleli nový con MagicCon, kde bude vše fantasy, tak jsem zvědavá. Ale je to škoda, byla jsem na pěti RingConech, na každém mezi lety 2011 až 2015. Na ten poslední se mnou obyklé spolucestující nechtěly jet, jelikož hosté byli hlavně z Outlandera. Naštěstí jsem díky natáčení v Praze poznala i na FB fanynky, s kterými jsme daly dohromady skupinu a vyrazily jsme na den s přespáním v hotelu. Konalo se to tedy na začátku listopadu loni v Bonnu a hosté, co mě zajímali, byli Sam Heughan, Graham McTavish, Gary Lewis, Duncan Lacroix, spisovatelka Diana Gabaldon, Liam McIntyre. Plus tam byl taky Craig Parker, nečekaně :D a další, jako Harry Melling, Jessie Cave, Jack Gleeson a pár dalších z GoT. Ještě než con začal, tak když vyvěsili ceník, vyvstala jistá kontroverze, že podpis Diany bude zadarmo, ale když si na místě koupíš knihu. Což nám bylo úplně k ničemu, protože jsem své knihy už měly, a přece si nebudem kupovat nové německy. Nakonec na nátlak fanoušků, jako mě a dalších, kteří se vzbouřili, změnili to, že kdo má vlastní knihu, zaplatí za podpis 15€, což teda mi přišlo jako celkem ok komrpomis. Ale to jejich argumentování, prej, nevim, co se vám nelíbí, koupíte si knihu za 14,99€ a máte v ceněn i podpis! Ale k čemu mi to je, když knihu už mám :D Anyway.

Po noční cestě jsme ráno dorazily do Bonnu a šly jsme nejdřív do hotelu, kde k naší velké radosti byl už připraven jeden z našich pokojů, takže jsme si tam mohly shodit tašky a věci a mohly jsme tam ze sebe udělat lidi a převlíct se a umýt se a tak. První aktivitu na conu jsme měly mít až od 11 a přijely jsme myslím po osmé, taže jsmě měly čas. Po přípravách jsme teda vyrazily směr con. Na místě po registraci jsme zjistily, že focení s Grahamem od 11 se nekoná, protože asi dorazil pozdě či co, kamarádka Dani mi říkala, že prý přijede až někdy večer. Pak bylo focení s Garym Lewisem, na které jsme snad s jednou výjimkou nikdo nešel, čehož jsme pak všechny svorně litovaly :D Od 12 byl velký Outlander panel, kde byli všichni včetně Grahama, tak nevím, co jako bylo s tím focením. Každopádně panel byl boží. Na Dianě bylo vidět, že Sama miluje a dokonce ho tam políbila :D Gary měl úžasný skotský přízvuk, snad ještě silnější než v seriálu, Sam ho měl umírněný. Zbytek nevim :D Mluvili hlavně o Outlanderu, padalo hodně historek z natáčení. Diany se také lidi opravdu hodně ptali. Myslím, že teprv tam jsem si uvědomila, že ty knihy jsou už dvacet let staré. Panel měl skoro dvě hodiny a i tak to bylo málo :D
Posléze následovala autogramiáda. To byla tragédie :D Měly jsme s denními lístky přijít na řadu až bůhví kdy, ale samozřejmě podcenili zájem o Sama, takže se ta fronta vůbec nehýbala. Sešla jsem se tam s kamarádkou Nicole a taky chvilku s Dani a její rodinou a společně jsme tam panikařily :D s Nicole na to od té doby vzpomínáme :D Myslím, že se mi jednou povedlo dostat dovnitř dřív kvůli autogramu Jacka Gleesona, který jsem brala jako vánoční dárek pro kámošku, moc milý klučina to byl. Tuším, že pak jsem ještě šla k Duncanu Lacroixovi, dovolili mi totiž jít k těm, kteří tam neměli frontu. Duncan přivítal mě u svýho party table, říkal, že konečně na fotce vypadá jako člověk (na moji fotku), nevím, jestli se mu ostatní fotky nelíbily nebo co :D Říkala jsem mu i o Praze, že jsem ho zahlídla, ale že jsem ho nechtěla obtěžovat, když pracoval, celkově byl super friendly a usměvavý, vzpomínal na Prahu.

photo duncan lacroix_zpsxxtxdkiz.jpg

Pak už jsem čistě technicky byla uvnitř, ale nechtělo se mi podvádět, tak jsem šla zas ven, než nás zavolají. A že to trvalo. Do fronty do autogramové místnosti (čti do Samovy fronty :D) nás pustili snad půl hodiny před koncem té autogramiády a to já chtěla autogramy ještě ostatních a ta Samova se děsně nehýbala. No nakonec to dopadlo tak, že jsem své místo ve frontě pravidělně opouštěla, abych mohla jít k ostatním.
Nejdřív jsme myslím šla ke Garymu Lewisovi. Při vyslovení mýho jména skotským přízvukem jsem mu řekla, že to zní, jak kdyby to říkal česky, on jestli jsem z Česka, já že jo, tak byl nadšený, že má rád Česko, že tu byl pracovně i na prázdninách, že tu točil nějakej italskej seriál (on mi tvrdil, že to bylo místo, kde se narodil Mácha, takže Litoměřice, ale teda já mu rozuměla Ratibořice :D), že četl spoustu český literatury, autory, který já jsem nikdy nečetla :D Třeba Klíma, Kundera, Havel atd, tak jsem mu právě říkala, že jak byl v těch Ratibořicích (ehm :D), aby si přečetl Babičku od Němcový, tak říkal, že to si musí přečíst, že nikdy nečetl nic od české spisovatelky, jako od ženy, musela jsem mu to tam napsat přesně, její jméno a že si to najde :D Byla to úžasná konverzace, ačkoliv jsem byla zahanbena, že jako Češka, co ráda čte, jsem měla tak málo z toho, co četl on, přečtenýho :D A ještě se ptal, odkud konkrétně z Česka jsem. Škoda, že nemá twitter, bych mu byla řekla, ať mi pak napíše, jak se mu Babička líbila. Na konci konverzace každého objal, fakt každého, zvedl se a následoval pevný hug. Já jsem nebyla výjimka :D

photo gary lewis_zpshal8zx8p.jpg

Další, ke komu jsem odběhla ze Samovy fronty, byl Graham McTavish. Ten byl ukecanej, říkala jsem mu, že ho mám ráda v Hobitovi, ale víc v Outlanderu, že proto mám tu fotku a že se mi moc líbí na ní ten baret. On říkal, že ten baret je super, že si ho ukradl z natáčení a že si přesně pamatuje, kdy tu fotku vyfotili, že měli zrovna pauzu a nabíjeli tu zbraň, proto ji má skloněnou. Krom baretu si vzal i svou dýku, chtěl prý i tu mušketu či co to je, ale ta se blbě krade a taky neví, kam by ji dal, maximálně tak nad krb. Pak mi popisoval, jak je ta dýka velká a těžká, popisoval mi, jak přesně vypadá její rukojeť, tak jsem se tam bavili o zbraních, fakt super :D Já byla nervózní, že moje místo ve frontě na Sama mi mezitím uteče, tak strašně ráda bych se s Grahamem ale bavila dál, fakt to bylo super. Jedna z nejdelších konverzací.

photo graham mctavish_zps07msn3ut.jpg

Pak už konečně přišel na řau Sam Heughan. Tou dobou už bylo po čase konce autogramiády a fronta byla ještě značná. Se Samem to byla celkem rychlovka, ale měla jsem víc fotek ne podepsání, takže jsem se u něj zdržela. A jako conversation opener jsem měla samozřejmě Prahu :D On vzpomínal na Prahu, říkal, že to tam bylo super, poznal jednu z naší party (hlavní iniciátorku lovení v Praze) a objal ji, byl milý a usměvavý, ale hodně unavený. Bylo to na něm vidět, že jeho úsměv je takový naučený, ale že se chudák kvůli nám všem snaží. Říkala jsem mu, že jsem ho nemohla potkat v Praze, protože jsem dělala státnice a on se ptal, jak to dopadlo, tak říkám, že jsem bakalář z angličtiny, ale že to tak moc nezní, že jsem nervózní (byla jsem dost), tak to se zasmál a myslím, že i poznamenal, že mluvím dobře :) Tak aspoň tohle mám :D

photo sam heughan_zpsuj2milij.jpg

Pak jsem šla k ještě teda k Liamu McIntyreovi, protože to byl jediný člověk, který v místnosti po zavření autogramiády (bylo už půl hodiny po konci) zůstal :D Kamarádka po mě chtěla ještě Harryho Mellinga, ale to už jsem prostě nezvládla. U Liama už skoro nikdo nebyl, takže jsem k němu zasprintila, aby mi ještě neutekl :D Po mně už nikdo nepřišel, takže jsem byla úplně poslední ve frontě. Spartaka nesleduju, ale chtěla jsem ho kvůli seriálu The Flash. Žádná velká konverzace to nebyla, ale byl super, ukecanej, povídal si se mnou, s klukem, co seděl vedle něj, anglicky, sem tam německy :D Říkala jsem mu, že nekoukám na Spartaka, ale že ve Flashovi byl dobrej, pořád se smál, byl to takový zlatíčko. Škoda, že už ho pak hnali pryč, měl myslím panel.

photo liam mcintyre_zpsa3rs6wrw.jpg

Během té půlhodiny, o kterou protáhli autogramiádu, se fotil Duncan Lacroix. Toho jsme s holkama, co jsme byly u podpisů, taky chtěly, ale už jsem to nestihly, i když jsme tam pak hned pádily. Pak jsme teda šly na speciální autogramiády Diany Gabaldon. Ještě že šlo nakonec za poplatek podepsat vlastní knihy, protože tam měli na prodej jen německé, to bych si početla teda. Fronta se zdála dlouhá, ale nakonec to nebylo tak hrozný. Když jsem byla skoro těsně u Diany, zjistila jsem, že jsem si měla koupit voucher na autogram předem, zpanikařila jsem, ale odchytl mě jeden organizátor a rychle mi to zařídil. Diana si moc nepovídala, ale usmívala se, hodně ji pobavil pocket Jamie (dárek, co jsme jí předávaly od fanynky, co tam nebyla), stihla jsem jí akorát říct, že to byla první takhle tlustá kniha, co jsem přečetla anglicky a že jsem poměrně nový fanoušek, a už byl někdo další na řadě. Moc se nevybavovala, spíš poslouchala, co jí kdo říká a usmívala se.


photo diana gabaldon_zpskkku6hgl.jpg

Potom následovalo focení s Grahamem McTavishem. Nacpali ho do půlhodinové mezery, co tam byla, ale davy byly samozřejmě mnohem větší. Taky se tam už začínala tvořit fronta na fotku se Samem, kterej jí měl mít po tom, ale ještě předtím měl mít panel, takže bylo fakt brzo na frontu, takže jsme se bály, že se tam ani nedostanem. No každopádně nejdřív jsme se teda šly fotit s Grahamem. Boží fotka, žeru ten jeho kilt a taky jsem si řekla o objetí, když jsem viděla, že ostatní to měli taky tak.

photo jaacute a graham mctavish vodoznak_zpsyzblb1rd.jpg

Pak teda jsme vyšly ven a když jsme viděly tu frontu na Sama, rozhodly jsem se, že na jeho sólo panel nepůjdem (asi jako polovina conu, chudák, na tom jeho panelu muselo být úplně prázdno). Strašně nenápadně jsme se přidaly do fronty docela na začátku, protože tam stála jedna z naší party, co se s Grahamem nefotila. Nebyla jsem z toho nijak nadšená, ale lepší, než jít až na konec. Snad mi to ostatní ve frontě odputí, pokud vím, nikdo nakonec nepřišel zkrátka, prostě se fotilo, dokud byl zájem. Nám šlo i o to, dostat se do hotelu před desátou, abychom mohly vůbec dostat náš druhej pokoj. Anyway. Sam byl samozřejmě zlatíčko, byl z toho chudák k večeru už asi úplně hotovej, ale pořád se na fotkách usmíval a tak. Vůbec nevypadám na té fotce jak měsíček na hnoji :D Ale je super :)

photo jaacute a sam heughan vodoznak_zps34zuzlg4.jpg

No a tím pro nás RingCon končil, ani jsem nedělala žádné nákupy, pokud vím, ještě jsem se rozloučila s holkama, který tam zůstávaly ještě do neděle. To my teda taky, ale ráno jsme vyrážely domů. No, RingCon mi bude chybět. Snad ten MagicCon bude dobrou náhradou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | Web | 23. srpna 2016 v 19:53 | Reagovat

ten vzkaz od toho Liama je boží :-D

2 Janiss Janiss | Web | 30. srpna 2016 v 19:53 | Reagovat

měla ses zeptat Grahama jestli rád větrá  a je na ostro :D

3 Anonymka Anonymka | 31. srpna 2016 v 14:03 | Reagovat

Tak ti ti okomentujem😁 sorry že nekomentujem moc  aj napriek tomu že tvoje články s conov milujem a vždy sa neviem dočkať keď niektorý delíš na viac častí na ďalšiu časť. V budúcnosti už budem aktívnejšia😂 P.S. Som zvedavá na ten Magic Con kedže fansty zbožňujem. A myslíš že tam budú aj herci s filmov tipi Divergencia? Je to viac menej fantasty no iným spôsobom.💗

4 Sammy Sammy | Web | 2. září 2016 v 4:16 | Reagovat

[1]: To jo :D Oceňuju, že se mi věnoval přes čas a ještě mitam napsal vzkaz :)

[2]: Jsme ani nemusely :D na conu v březnu letos jsme mu viděly až ehm :D a měl trenky, bůůů

[3]: Jéé, díky :) Já jsem ráda za komenty, pak vím, že to někdo čte :) Jsem ráda, že si je tak užíváš! Hasha, já dělím na části, když je to tak dlouhé, že to blog ani nevezme ten text :D Já mám taky ráda fantasy. Bohužel nevím, jestli zvažují herce z Divergence, řekla bych, že jo, ale těžko říct, jestli by byli finančně dostupní.

5 Anonymka Anonymka | 4. září 2016 v 14:51 | Reagovat

[4]: To je tiež pravda taký Theo James odpisuje aj poštou chcem mu aj napísať no napríklad Shailene Woodley ani nie(písala som ti aj e-mail s adresami či sú dobré tak ak budeš mať čas mrkni sa, máš ho aj na súkromnom mail-y aj na tom ohľadom autogram lebo som sa prvýkrát pomýlila :D) P.S.No jasné že si ich užívam keď sama na ne nemôžem ísť :-D. A viem úplne to chápem mne by sa nechcelo psať ani také časti aké sú keď to rozdelíš.:-D

6 Black Black | 5. září 2016 v 10:34 | Reagovat

Koukám, že Graham je pěkný zlodějíček. Ale co se divit, my se tam dostat, tak odnesem kulisy včetně herců :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama