close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

FedCon 2015

17. února 2016 v 21:43 | Sammy McKay |  Autogramy osobně a story ze setkání
FedCon byl docela náročný, jelikož se konal hned další víkend po City of Heroes. Takže jsem v úterý ráno přijela z CoH a ve čtvrtek v noci zas jela směr Düsseldorf :D FedCon byl normálně od čtvrtka do neděle, ale já čtvrtek vynechala a můj první den byl pátek. Nebylo mi ještěn z Anglie moc dobře, ale jinak ten con byl super. Jela jsem hlavně za herci z Hvězdné brány a Battlestar Galacticy. Potkala jsem Jamese Callise, Aarona Douglase, Trishu Helfer, z SG Carmena Argenziana a Davida Hewletta. Byl tam z BSG i Edward James Olmos, ale toho jsem už potkala dřív, a z SGA David Nykl, ale toho jsem chtěla potkat později v Chotěboři. Zrovna na ten víkend byla oznámena stávka vlaků v Německu, takže jsem se stresovala, co budu dělat, jelikož z centra na letiště, kde je con, jezdím S-Bahnem, naštěstí skončila nějak těsně předtím. uf.V pátek jsem tedy dorazila do Düsseldorfu, kolem desátý ráno. Na hotel bylo ještě bro, tak jsem šla na nádraží, na toalety apod, a pak jsem se pomalu courala k hotelu. Mohla jsem jet asi dvě zastávky metrem, ale nechtělo se mi kupovat si zatím lístek, protože jsem měla v hotelu dostat jízdenku na mhd zdarma, tak jsem zatím šla pěšky, asi dvacet minut. Když jsem dorazila, nějakým zázrakem už měli pokoj pro mě připravený, tak jsem mohla jít dovnitř. Chvilku jsem se tam poflakovala, měla jsem čas, chtěla jsem jet až na program ve tři hodiny. Takže jsem se naobědvala, zaserfovala na netu a kolem druhý asi jsem jela směr letiště. Vyzvedla jsem si svůj lístek a tašku s věcma a myslím, že jsem nejdřív zamířila do dealer's room, než mi začne první panel. Očumovala jsem tam jeden stánek s tričkama, protože měli úžasný Back to the Future tričko, akorát bylo docela drahý, asi 25€, nicméně jsem ho nutně potřebovala na LFCC, takže jsem si ho v neděli pak koupila :)
První panel dne pro mě byl Aaron Douglas z BSG. Moc si toho samozeřejmě nepamatuju, jen to, že je to děsnej komediant s trošku netradičním humorem, někdy jsem nevěděla, jestli se smát nebo nevěřícně zírat :D Dost se změnil od dob BSG, ale tak nemůže každej stále vypadat jako Tricia Helfer :D Užila jsem si to.
Potom jsem nejspíš zůstala na panel Colina Bakera a před koncem, kolem pátý, jsem se šla fotit s Jamesem Callisem. Na něj jsem se fakt těšila, nejen kvůli BSG, ale třeba i kvůi Bridget Jones Diary, Merlin atd. Focení bylo super, věděla jsem, že je malej, ale nebylo to tak hrozný, když jsem ho poprvý uviděla, málem jsem se rozpustila. A byl šarmatní, hezky se usmíval a na fotku mě sám objal :D

photo jaacute a james callis vodoznak_zpswkead4av.jpg

Potom jsem chvíli neměla co dělat, protože další focení nebo panely, co by mě zajímaly, se děly až později, tak jsem se šla projít na letiště a sehnat si kafe :D Taky jsem se tam potkala s kamarádkama z netu, co je občas na conech potkávám, čekala jsem s nima ve frontě na fotku s Davidem Hewlettem, i když sama už jsem se nefotila (ty dvě fotky, co mám, mi zatím stačí :D), ani třeba s Triciou Helfer nebo Edwardem Jamesem Olmosem jsem se nefotila, zas nemusím mít každýho, jsem spíš na ty autogramy :) Každopádně to bylo super, že jsem si tam měla s kym pokecat.
Šla jsem se pak fotit s Aaronem, měl boží tričko se Žvejkalem a princeznou Leiou. Nevím, proč se na tý fotce tak divně tlemí, ale docela se mi líbí :)

photo jaacute a aaron douglas vodoznak_zpsy3raqjmj.jpg

Pak jsem měla zase čas a vůbec si nepamatuju, jak jsem ho trávila :D Dost možná s kámoškama nebo v dealer's room :D Myslím, že jsme s kamarádkama čekaly na panel Davida tak, že jsme se válely na zemi v patře před naším vchodem do sálu :D Před devátou večer byl teda ten panel s Davidem Helwettem, to bylo boží, já ho tak miluju. On je strašně vtipmej a geeky a vůbec. Půlka panelu byla o Doctorovi Who :D Protože David je velkým fanouškem. Taky ho tam někdo oslovil Mr. Hewlett, což je neobvyklé, normálně se jim říká křestním, a David se toho chytl, že takhle mu máme říkat pořád :D Co říct, nepamatuju si nic konkrétního (slibuju, že si to od letoška začnu psát hned), ale bylo to skvělý, aspoň podle toho, co jsem tehdy tweetovala. Panel Davida se protáhl, takže jsem se před kocenm začala sbírat a jen skončil, musela jsem letět, abych stihla vlak a nemusela čekat půl hodiny na další.
Další den jsem byla poměrně hotová. Nějak se do mě zas zabral ten nedoléčený bacil, s kterým jsem bojovala hned po příjezdu z City of Heroes, takže mi nebylo dobře, navíc jsem se nevyspala, jelikož jsem měla okna do dvora a jak bylo teplo, tak si nějací teenageři ve stejným hotelu, ale ve více pokojích, otevřeli okna do dvora a bavili se tam spolu až do noci, nepomohlo ani, když jsem okno zavřela. Naštěstí se na conu celý dopoledne pro mě nic nedělo, jen podepisování, ale já věděla, ž se ten den na řadu nedostanu ani omylem, první panel, který mě zajímal, byl až v pět, takže jsem vstala akorát na snídani a šla zpátky do postele, kde jsem zůstala celou dobu, než jsem kolem čtvrtý šla.
V pět byl panel s EJO z Battlestar Galacticy. Jelikož jsem to ještě furt nedokoukala (ale dělám na tom :D), tak mi tam všechno vyspoileroval, ale stejně jsem to zas zapomněla, takže dobrý :D Teda krom toho, kdo všechno byl na onci Cylon, to si bohužel pamatuju, teda aspoň některý. Na tohle byl nejhroší panel všech, co byl v neděli :D Ale každopádně mě to bavilo. je to taky hodně šarmatní pán a pěl jen slova chvály na své kolegy. Myslím, že byl nadšen, když někdo vytáhl nějaký jiný jeho pojekt, než BSG, ale kdo by taky nebyl.
Pak jsem neměla co dělat, tak jsem prostě další dvě hodiny seděla na panelech, i když jsem neznaala herce ani seriály :D První byl Defiance panel, na tom jsem zůstala proto, abych Dany fotila herce z jejího oblíbenýho seriálu, ale nakonec jsem se fakt pobavila, i když jsem je předtím neznala. Grant Bowler tuším byl vtipnej a Rob Archer mi připadal takovej..jednodušší možná, ale strašně se mi líbilo, tak pořád mluvil o tom, že byl strašně vděčnej za tu šanci tam hrát a co skvělýho to pak s jeho životem udělalo. Druhej panel byl o Star Treku, byla tam tuším Jeri Ryan a program tvrdí, že ještě někdo, ale to si vůbec nevybavuju.
Hned po tom jsem šla do jiný místnosti na panel Carmena Argenziana, zase jsem si sedla k holkám (naštěstí jsme fanynky Hvězdný brány, tak jsme mohly být dost spolu). Místnost byla poloprázdná, tak jsem se bála, jestli nenastane trapný ticho, ale ne, nějaké otázky se vždy našly. Taky už je to docela starý pán, nebyl zrovna moc čiperný, v porovnání třeba s EJO, ale přišlo mi, že rád vzpomínal na natáčení SG, i když na detaily už si teda nevzpomněl. Rád vzpomínal na svou seriálovou dceru Amandu Tapping, o ní já slyším vždy moc ráda :)
Potom tam mám nějaké okno, tak jsem šla asi nakupovat, mám z tohohle conu koupený autogram Ewana McGregora, viz článek níže. Taky jsem tam fotila výstavu replik zbraní z Pána prstenů a dalších filmů.
V půl devátý jsem se šla foit s Carmenem. Vzala jsem si speciálně moje SG tričko, ale mám tam divný vlasy :D

photo jaacute a carmen argenziano vodoznak_zpsgpy3d3zy.jpg

Hned pak jsem pádila na panel, naštěstí bylo zpoždění, měl začít ve čtvrt na devět, ale myslím, že začal až někdy, jak jsem tam přišla, a protože program měl zpoždění, tak místo dvou panelů s Jamesem Callisem a Triciou Helfer po sobě z nich udělali jeden sloučený, což bylo super, protože mají úžasnou chemii. SPoilery samozřejě lítaly všude kolem, ale mně to nevadilo, ten panel byl úžasný. Tricia je kouzelná. A pořád vypadá nádherně. A James prostě, za tenhle víkend jsem si ho oblíbila ještě víc.
V neděli jsem na con musela jet hned ráno. Musela jsem se už odčeknout z hotelu, takže jsem se ještě vypravila na snídani, pak se odčekla z hotelu a i s kufrem jsem si to štrádovala na letiště. Kufr jsem zanechala v conovém hotelu za poplatek (pche), ale lepší, než se pro něj pak vracet do hotelu, už bych nestíhala.
Pak mě teda čekaly autogramy. Vešla jsem do místnosti a doslova hned po cestě jsem měla Carmena Argenziana. Dávala jsem mu podepsat fotku pro sebe a plakát a fotku pro Dani. Plakát měl úspěch :) Ale samozřejmě, je vlekej jak něco a on se musí podepsat hned vedle Jaye Acovonea. Asi aby mu nebylo smutno nebo nevim :D

photo carmen argenziano_zpspcjoaijw.jpg photo sg poster 2_zpsomegbzgn.jpg (vlevo dole)

Pak jsem teda sešla dolů ke zbytku hostů. Je dost možné, že jsem nejdřív šla k Jamesi Callisovi, jelikož seděl nejblíž. Měka jsem pro něj asi čtyři fotky na podpis :D Ale jen jednu pro mě. Nicméně mi to dalo prostor na to, abych se s ním dlouho bavila, takže jsme probrali všechny jeho role, kde jsem ho viděla :D A že jich je, BSG, Bridget Jones, Merlin, Arrow, Austenland...shodli jsme se na tom, že jeho postava v Austenlandu byla směšná, skoro vypadal, že této kariérní volby lituje :D Hrozně jsem si povídání s ním užila, bylo to super. Rozhodně pro mě byl James highlight conu.

photo james callis_zpsvllynln5.jpg

Pak jsem šla asi k Aaronovi, ten tam moc lidí neměl. Neseděl, ale stál u stolku u nějaké krabice, kde měl věci, které tam nabízel na nějakou charitu. Bohužel na takové věci většinou nemám peníze, tak jsem si jen dala podepsat fotku a pobavili jsme se o tom, jak bychom potřebovali spát aspoň dva dny v kuse :)

photo aaron douglas_zpsvf92leha.jpg

Pak jsem možná šla za Davidem Hewlettem. Oznámila jsem mu, že to je potřetí, co se potkáváme a on se mě ptal, kde jsme se viděli (stejně jako tehdy na LFCC) a já říkám, že na Chevronu a na LFCC a on se mi omlouval, že si mě po třech setkáních nepamatuje :D Jako to mě fakt dostalo, možná víc, než kdyby si mě fakt pamatoval :D Ale tentokrát se mě neptal, jestli se jmenuju jako ta postava z Doctora Who, pche :D Zatím se mě na to ptal pokaždý. Byl opět tak veselej a strašně milej ke každýmu, ach. Mám teda podpis na plakátě.

photo sg poster 2_zpsomegbzgn.jpg (uprostřed na svojí fotce)

Poslední setkání bylo s Triciou Helfer. Je strašně milá a pořád se umívá. Říkala jsem jí, že jsem jí viděla i v Community a to ji potěšilo. Napsala mi "nice to meet you" na fotku, tak asi jsem jí byla taky sympatická :D

photo tricia helfer_zpsr62xhfe2.jpg

Po autogramiádě nás už čekaly jen hromadné panely. Říkám jen, ale ty jsou vždycky nejlepší. První byl Stargate Atlantis panel. Měli tam být tři hosté, jenže Torri Higginson účast zrušila, tak to byl David a David panel :D Hewlett a Nykl jsou skvělá dvojka, nejlepší na celým panelu bylo vždycky, když byl někdo u mikrofonu a řekl "this is a question for David" :D Občas se i střídali, že odpovídali na otázku určenou pro toho druhýho :D Byla to fakt sranda.
Pak byl Doctor Who panel s Paulem McGannem a Colinem Bakerem. I když classic Who ještě nesleduju, s Paulem jsem viděla nějakou bonusovou epizodu. Každopádně to bylo hrozně zajímavý, mluvili i dost o audio příbězích z Big Finish, jak je to super, že aspoň oni udržují ostatní Doktory naživu.
Poslední panel byl velký BSG panel se všemi čtyřmi herci. To bylo boží. Teda byl to spoiler fest, ale tak to se dalo čekat. Měla jsem dost let na to, abych to viděla :D Každopádně bylo krásně vidět, jak si ti herci i po letech skvěle rozumí, jak spolu maj vtipy a historky a zážitky, jak jsou skvělej tým. Aaron tam furt pobíhal a všechny a všechny fotil velkým foťákem. Pamatuju si na otázku, jak reagovali na poslední díl. Ten já neviděla, takže jsem to radši zase zapomněla :D Ne, bohužel ne to, kdo všechno je vlastně cylon. Anyway :D
Pak už byla jen closing ceremony, kdy přišli všichni hosté na podium. Nemohla jsem zůstat až do úplného konce, ale odcházela jsem, až když byli všichni na podiu a mávali, takže skoro nakonci. Bylo to emotivní, jako vždy, ten víkend byl zas jednou skvělej. Letěla sjem si pak už jen vyzvednout kuf a zpátky na nádraží, kde už mi jel pak autobus.
Letos bohužel nejedu. Bude to teprve druhý FedCon od roku 2011, který vynechám (krom 2013) Původně jsem myslela, že nepojedu proto, že seto kryje se City of Heroes 2. Na CoH2 nakonec stejně nejedu, ale na FedCon taky ne, jelikož je to zatím starej Star Trek a to mě neláká, jsou tam jen dva hosté, kteří by mě zaujali a z toho jsem jednoho už potkala. Ale myslím, že si to bohatě vynahradím jinými akcemi :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 17. února 2016 v 23:52 | Reagovat

o tom nepochybuju,že si tu neúčast vynahradíš :D:D

2 anchovickal anchovickal | Web | 18. února 2016 v 23:21 | Reagovat

Gratuluju k podpisům :-)

3 Anchor Anchor | E-mail | Web | 21. února 2016 v 19:00 | Reagovat

Až teď jsem si uvědomila, jak se to sbírání autogramů prodraží! :-D

4 Jája Jája | Web | 22. února 2016 v 13:50 | Reagovat

gratuluju ti k dalším příjemným setkání a autogramům :-) koukám, že ten plakát se začíná plnit :-D chodí tam hodně lidí nechat si podepsat plakát? :-D

5 Sammy Sammy | Web | 22. února 2016 v 19:47 | Reagovat

[1]: To jo, nakonec na tom Coh2, který se koná ve stejnou dobu :D

[2]: Díky.

[3]: Až teď? :D Já to bohužel vím už dlouho :D

[4]: Ještě je toho na něm víc, však počkej :D Plakáty se nechává podepsat kdekdo. Ale tenhle můj nikdo nemá :D

6 Jája Jája | Web | 23. února 2016 v 10:53 | Reagovat

[5]: to věřím, že ty jsi něco extra :-D  se pak divím, že si tě ten dotyčný nepamatoval :D

7 Sammy Sammy | Web | 23. února 2016 v 16:07 | Reagovat

[6]: Tak s plakátem jdu ke kažfýmu jen jednou, ale někteří si mě už pamatují, třeba až budu psát o LFCC, tak tam mě jeden host poznal :) ne z Brány ale

8 Anchor Anchor | E-mail | Web | 25. února 2016 v 16:20 | Reagovat

[5]: Jo, jak pošuk až teď :D
Mimochodem tvůj blog mám ráda už od harrypotterovského LFFC, tak jen abys věděla o přízni jedné z dlouholetých čtenářek :D A pokud ji zase potkáš, tak určitě vyčiň své kamarádce co měla přezdívku Fleur Delacour za to, že si smazala blog, který jsem taky měla moc ráda! :-D

9 Anchor Anchor | E-mail | Web | 25. února 2016 v 16:23 | Reagovat

[8]: Lol, překlep, LFCC :D Štve mě, že na Blog.cz nejdou upravovat komentáře! :D

10 Sammy Sammy | 25. února 2016 v 16:32 | Reagovat

[8]: Woo. dlouholeté příznivce miluju :D Ale mohla bys víc komentovat, ať o tobě vím :P Ale díky, že tě to tu baví takový dlouhý léta. Haha, vyřídim :D

11 Anchor Anchor | E-mail | Web | 25. února 2016 v 17:51 | Reagovat

[10]: No jo, tak promiň, mě by to taky štvalo, zkusím se polepšit :-D
:-)
Super! :D

12 Fleur Fleur | 25. února 2016 v 19:23 | Reagovat

[8]: Teda díky moc! To mě potěšilo, vůbec by mě nenapadlo, že si na mě po tolika letech ještě někdo bude pamatovat. :)) ^^

13 Anchor Anchor | E-mail | Web | 25. února 2016 v 21:39 | Reagovat

[12]: Rádo se stalo! :-D A... Proč sis ho zrušila? O:) Y U NO run a blog again! :D

Mimochodem, jestli by sis ráda pár článků znovu přečetla, tak se k nim (hlavně k článkům na sblogu) můžeš dostat přes web.archive.org! :-)

14 Fleur Fleur | 26. února 2016 v 9:15 | Reagovat

[13]: Oni tehdy nějak předělávali lide.cz a sblogy rušili komplet, tak jsem se na chvíli přestěhovala na blog a tam mi to nějak nepřirostlo k srdci no. :)

Ah, díky. Když jsem věděla, že se bude sblog rušit, tak jsem si některý starý články archivovala nom.

Někdy mi to chybí, ale tak nějak nemyslím, že bych už teď měla moc co psát. :)

15 Anchor Anchor | E-mail | Web | 26. února 2016 v 16:07 | Reagovat

[14]: Já tě sledovala i na blog.cz! :D

Chytrý člověk jsi! :-D

Tak snad tě ještě někdy něco trkne, o čemž splácáš článek! :D

16 Fleur Fleur | 26. února 2016 v 16:28 | Reagovat

[15]: Tak věrnýmu fanouškovi bych snad měla zaslat poštou podpis :D:D

17 Anchor Anchor | E-mail | Web | 26. února 2016 v 17:15 | Reagovat

[16]: Jéééj :D No, možná by stačilo, kdybys mi na email poslala ty články, popisující premiéru HP7 - 2. + článek o LFCC 2011 :-D (jsem líná si je najít pomocí web.archive.org :D)

18 Fleur Fleur | 26. února 2016 v 17:25 | Reagovat

[17]: Ti můžu poslat tak maximálně návštěvu HP studií a Ringconu 2011. Na premiéře ani na LFCC jsem nebyla :D To byla pravděpodobně -> mordrezia.blog.cz

19 Anchor Anchor | E-mail | Web | 26. února 2016 v 17:27 | Reagovat
20 Anchor Anchor | E-mail | Web | 26. února 2016 v 18:43 | Reagovat

[18]: Tak jo, sem s tou návštěvou HP studií + Ringconem, prosím! :D A nejlépe ještě s článkem "Harry Potter is over see you in therapy", nebo jak to bylo! Doufám, že v tom, že tento článek jsi napsala, už mě paměť neklame! :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama