Berlinale 2015

3. srpna 2015 v 21:18 | Sammy McKay |  Autogramy osobně a story ze setkání
V únoru jsme se s Dany a Janou poměrně spontánně vypravily na víkend do německého hlavního města na filmový festival Berlinale. Na pár premiérách jsem už byla, ale tohle byl můj první filmový festival. Hodně mi s orientací v programu a hostech pomohla moje německa kamarádka. Já jela hlavně za filmy, které měly prezentovat Jena Malone, Janet McTeer, Natalie Portman, Christian Bale, Ian McKellen, Laura Linney, Elizabeth Banks, holky jely hlavně na film The Diary of the Teenage Girl s Kristen Wiig a Alexandrem Skarsgardem. Celkový dojem je never again :D Hodinové čekání v příšerném mrazu a větru s nejistým výsledkem nebylo nic moc :D Kristen a Alex se nedostavili, já ukořistila Jenu Malone, Janet McTeer a Christiana Balea, Jana autogram Chrtistiana a fotku s ním a autogramy dvou menších herců z Mr. Holmes, Dany nic.


Vyrazily jsme autem v sobotu brzo ráno a můj původní plán byl jít na premiéru dokumentu, na který se měla dostavit Natalie Portman, v sobotu odpoledne. Nicméně jsme se cestou poněkud ztratily a zajely si k polským hranicím, takže jsme přijely docela pozdě a já to nestihla. Po příjezdu jsme si hodily věci do hotelu (kde jsem měla vyklápěcí postel ve skříni :D) a za chvíli jsme vyrazily k večerním premiérám. Nejdřív jsem s holkama jela do jedné lokace (premiéry byly asi ne 10 různých místech), kde měl mít premiéru ten jejich film. Bylo to divný, červený koberec byl uvnitř a moc lidí tam nebylo. Po chvíli jsem tam holky nwchala a vyrazila na svoji premiéru filmu Angelica, s Jenou Malone a Janet McTeer. Nevěděla jsem, jak moc velká premiéra bude, nebyla na hlavní stagi, ale u většiny premiér musí člověk čekat spoustu hodin. Měla jsem asi 4 hodiny k dobru, dorazila jsem a skoro nikdo tam nebyl :D Akorát z kina odcházeli hosté předchozí premiéry a jeden z nich byl údajně z Game of Thrones, ale to já nesleduju. Každopádně jsem měla spoustu času a čekání v mrazu před sebou. Abych vám nastínila, jaká byla zima, měla jsem na sobě tílko, funkční tričko, další tričko, světr, mikinu, lyžařskou bundu, po džínama lyžařské funkční prádlo, lyžařské podkolenky, na to ponožky normální a zimní boty, čepici, lyžařský šátek, kapucu a zateplené rukavice a pod nicmi ještě tenké. A i tak jsem klepala v mínus asi 10 kosu jako nikdy. Hlavně palce na nohou příšerně umrzaly. Bylo těžký to vydržet, nedalo se dělat nic jinýho než čekat. Asi hodinu před začátkem filmu už se to začínalo plnit, ale já držela místo u bariéry. Měly přijet kolem devátý večer, ale měly asi půl hodiny zpoždění. Když konečně přijela Jena, měla na sobě jen šatičky, takže podepsala pár věcí, šla se fotit, pak si honem vzala nějaký kabátek a podepisovala ještě pár dalších autogrsamů, naštěstí i můj, akorát se mi podepsala černou fixou na černý podklad. S pár lidma se vyfotila, na mou žádost řekla ano, ale nezapózovala, takže vlastně ne. Po chvíli přišla Janet, na naše volání přišla podespat pár fotek, pak přišlo jen focení a všichni zapluli dovnitř. Naštěstí se mi to čekání vyplatilo, měla jsem oba autogramy, co jsem chtěla.

Fotky z červeného koberce:

2015 02 07 17 47 552015 02 07 17 48 002015 02 07 19 19 14

Jena:

2015 02 07 21 16 532015 02 07 21 23 222015 02 07 21 26 12

Autogramy:

photo jenamalone_zpsbb444eff.jpgphoto janetmcteer_zps52ae6793.jpg

Další den jsme šly přes den k hlavnímu hotelu, kde jsme chtěly u zadního vchodu čekat na Natalii Portman a Christiana Balea, kteří měli přijet na tiskovou konferenci k fulmu Knight of Cups. Stejný nápad mělo ale plno dalších lidí, hlavně fotografů a dealerů. Long story short, když přijely, nezahlídla jsem ani jednoho přes ten dav, i když chvilku podepisovali. Pak jsme si šly akorát odskočit do ochoďáku a pak už zaujmout místo u hlavního premiérového koberce u Berlinalepalast. Měly jsme sice první řadu, ale poměrně daleko od místa, kde měly zastavovat auta, a taky nás čekalo v podstatě celý odpoledne v mrazu až do večera. No, netěšila jsem se :D Nejdřív jsme čekaly na premiéru filmu Mr. Holmes, měli přijít Ian McKellen a Laura Linney. Mezitím nám tam promítali tu tiskovku k Knight of Cups:

2015 02 08 14 38 01


Po hodinách čekání už konečně přijeli herci z Mr. Holmes. No, Ian McKellen šel podepisovat na druhou tranu od nás, Laura Linney zas naprosti na druhé straně. Hm. K nám přišel zbytek, který získala Jana, herec z Lost a ten mladej klučina :D Dokonce nás u toho zabrali na kameru:

10959603 10205553125529262 5037786285301035000 n


Pak nás čekalo ještě pár dalších hodin čekání a já začínala chytat krizi. Chvílema jsem si myslela, že už jsem přimrzla na místo a už se nehnu a budou mě odvážet na kostky ledu do koktejlů. Očekávala jsem scénu z třetích Pirátů z Karibiku, jak si tam ten pirát odlomí zmrzlý palec :D Bylo to drsný, no. Během čekání nás tam oslovili nějací novináři nebo blogeři, jestli máme nějaký úspěchy, tak jsem jim tam zapózovala s autogramem Janet (Jenin není tolik vidět). Fotka byla opravdu uvěřejněná v jednom netovém článku o pravých hrdinech Berlinale, ale vypadám tam hrozně :D No, zpátky k premiéře, nejvíc jsem čekala na Natalii Portman. Ta nicméně přijela v šatečkách (copak si nikdo nečte předpověĎ počasí?), zamávala fanouškům, odpověděla novnářům na otázky a zaplula dovnitř a už jsme ji viděli jen na obrazovce. To bylo zklamání. Christian Bale byl oproti tomu super. Jal se podepisovat u auta a pak postupoval naším směrem! Hodně jsme byly nervózní, aby se těsně před náma nezastavil, ale podepsal se mně i Janě a Jana ho dokonce požádala o fotku, s kterou souhlasil :) Z oficiálních stránek mám tuhle úžasnou fotku Christiana podepisujícího skoro u mě :)

10547873 10205553125609264 5637458927283287546 o

A tady je autogram:

photo christianbale_zps184a155a.jpg


S Janou jsme pak podnikly ještě jeden poseldní podnik, akočliv jsem byly zmrzlý až na kost :D Ještě jsme chtěly zkusit Elizabeth Banks na premiéře filmu Love & Mercy. Tam jsme měly asi jen hodinové čekání a nefoukalo tam aspoň (vítr byl na tý zimě nejhorší). Nicméně nám to nevyšlo, sice místa jsme měly poměrně pěkný, ale Elizabeth i zbytek castu měli zpoždění, takže jen prošli nebo proběhli koberec, zastavili se u novinářů a pak hned dovnitř. Na Elizabeth tam pak skupinka "fanoušků" bučela, že se nezastavila, a ona jim ukázala fakáče. Ani se jí nedivím, já taky z oho nebyla nadšená, ale tak nebudu na ni přečet bučet. Další z herců, který přišli a nezstavili se, byl Paul Dano, známý z Little Miss Sunshine, a za ním jsem vidět ve videu z premiéry :) Každopádně po tomhle posledním neúspěchu jsme už šly do hotelu a říkaly jsme si, jak je to supe na conech, kde si ce člověk platí, ale je tam teplo a dostaneš, co chceš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Otto Otto | Web | 4. srpna 2015 v 15:15 | Reagovat

Ja by som na ziadnu zimnu akciu nesiel,na to som velmi lenivy.Zmrzat vonku a cakat,ci sa mi podari niekoho ziskat.K autogramom gratulujem.

2 Sammy Sammy | Web | 4. srpna 2015 v 15:42 | Reagovat

[1]: Však jsem to udělala asi poprvý a naposled :D nebyl to žádný med. Díky :)

3 Janiss Janiss | Web | 4. srpna 2015 v 21:34 | Reagovat

ten autogram Jeny mě prostě nepřestává dostávat :D:D hele, ale já bych do toho šla zase :D já radši mrznu než umírám hicem :D:D

4 Sammy Sammy | Web | 4. srpna 2015 v 22:18 | Reagovat

[3]: Já myslim, že až uvidim, kdo má přijet další rok, koupim si lepší zimní boty a jedu zas :D znám se...a pak se budu zas nesnášet :D no jako v 38 stupních bych to taky moc nedávala, to by člověk furt pil a co pak se záchodem... :D

5 Ellí Ellí | Web | 6. srpna 2015 v 18:30 | Reagovat

To jsou teda zážitky :D Ještě, že se ti povedlo odchytnout aspoň část lidí - kdyby tam někdo byl třeba jen kvůli jednomu herci a ten mu pak proklouznul... To by byl fakt pech :-D

6 Ebi Ebi | Web | 6. srpna 2015 v 21:44 | Reagovat

To vypadá na pořádný chaos, ale i tak to muselo být úžasné. Potkat Christiana Balea je můj sen :-)

7 Darina Darina | Web | 8. srpna 2015 v 10:09 | Reagovat

Máte moj obdiv, Berlin je počas festivalu veľmi studený, ale po roku sa na to nepríjemné zabudne, autogramov je málo, ale o to zaujímavejšie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama