RingCon 2014

21. února 2015 v 18:19 | Sammy McKay |  Autogramy osobně a story ze setkání
A přišel čas na report z RingConu. jsem rozpolcená, protože bych vám ráda vypsala úplně všechno, ale bojím se, že to budu psát měsíc a mezitím to zapomenu :D Letošní RingCon byl opravdu speciální. Poprvé jsme totiž jely na celý víkend, tedy na tři dny. Vlastně to vzniklo proto, aby nám opět neutekl Craig Parker, s nímž jsme se s Janou marně snažily mít fotku už od roku 2011 :D Byl speciální ale i jiným způsobem, hlavně všemi hosty, ale to, že jsme tam byly na celý víkend, bylo to, co to způsobilo. Konalo se to v půli října, od 17. do 19. v německém Bonnu. Hosty byli Manu Bennett, Sebastian Roché, Nathaniel Buzolic, Craig Parker, Riley Smith, James Cosmo, Finn Jones, Alfie Allen, Gemma Whelan, Kristian Nairn, Daniel Portman, Luke Barnes, Tom Hopper, Ken Duken, Anatole Taubman, Lori Dungey, takže jako vždy zajímavé osazenstvo. Con samozřejmě provázelo spoustu oznámení o zrušení účasti, jako třeba oba herci z Once Upon a Time, co jsem chtěla potkat, nebo Mark Ferguson, tradiční Master of Ceremonies, což byla opravdu škoda. Ale zaskočila za něj Lori.Zamluvila jsem nám super hotel hned vedle stanice metra, kam nám vyhodil autobus, takže jsme měli poměrně luxusní ubytování a ani jsme nemusely cestovat nikam dál než obvykle. Přijely jsme v pátek kolem devátý ráno a jako první věc jsme si šly dát kufry do hotelu. Pak jsme měly čas, jelikož conový program začínal až v 12, tak jsme se šly konečně po všech těch letech, co tam jezdíme, podívat do města :D Našly jsme Beethovenův dům a šly napsat pohledy do mekáče, pokračovaly jsme k soše hlavy Beethovena a pak procházkou přes nábřeží Rýnu na zastávku tramvaje, která nás dovezla na con.

Asi vás to nebude zajímat, ale tou dobou se mi z redbullu chtělo už dost na záchod a když jsme dorazily do hotelu Maritim na registraci a já uviděla tu frontu, zaúpěla jsem :D Byl tam jeden dlouhej had na registraci, z kterýho chlápek, kterýmu jsem skoro nerozuměla, vytahoval lidi se zlatejma a stříbrnejma lístkama (což my samozřejmě neměly :D). Takže jsme si protrpěly registrační frontu (asi půl hodiny, ne-li dýl) a šly jsme se upravit na záchod. Hnedka na začátku nás vlastně zatím nic nečekalo, takže jsme se hned vyrazily obhlídnout obchody. Hned v první hodině jsem si koupila úžasný tričko s Tardis na britské vlajce a propisku s plovoucí Tardis :D Ve tři jsme chtěly jít na panel s Lori a Craigem, ale ukázalo se, že předělali program a místo toho tam dali něco jiného, tuším GoT. Začali jsme být podezřívavý, že tam Craig nebude. Šly jsme pak na panel Northmen - The Viking Saga, díky kterémuž filmu tam byli Tom Hopper, Ken Duken a Anatole Taubman, kteří byli i na tom panelu. Ještě pořád nejsem přesvědčená, že bych se na ten film chtěla podívat, ale chlapci byli sympatičtí a samozřejjmě Tom :D Bože, nepamatuju si už ani slovo z toho panelu, musím se podívat na DVD, které jsme si s Janou koupili, právě, abychom na tenhle úžasný con nezapomněly. No, po tomhle panelu mělo v pět být focení s Craigem Parkerem, ale bylo zrušené, tak jsme začínaly být trošku hodně podezřívavý. Počkaly jsme si teda na další photoshoot a to byl Manu Bennett. Řeknu vám, to byl snad nejlepší zážitwk z celýho conu, vůbec všechno, co se týkalo Manua vlastně. řada byla opět příšerně dlouhá, ale na to už jsme zvyklý. Tuším, že to bylo tehdy v té frontě, co jsem poprvý potkala svou nizozemskou kamarádku Nicole, což bylo super, další člověk, se kteýrm sem ůžu potkávat na conech. Ze začátku to bylo takové trapné, jako vždy, ale během víkendu jsem se rozmluvily. No, ta fotka, byl to jeden z nejdražších photoshootů, co jsem na RingConu měla, za 35 euro, ale nevadilo mi to, protože ta fotka je naprosto perfektní. Já nemám ve zvyku říkat si o objetí, pokud to vyloženě není člověk, kterého mám hodně ráda a potkávám ho třeba podruhé, ale u Manua to ani nebylo potřeba, každého si k sobě stáhnul a stiskl ho tak, jak kdybychom byly nejlepší kámoši nebo víc :D Normálně mě objímají lidi tak, že mě chytnou na zádech nebotak, ale Manu ne, ten si mě hezky chytil za krkem, jako při líbačce pomalu :D Angie, Jana, Dani i Nicole dopadly stejně a všechny jsme z toho byly úplně paf :D Takže jsme si hned takhle ze začátku odbyly jednu z nejlepších věcí conu :D

photo jaacuteamanubennettvodoznak_zps3f078e00.jpg

Pak následovala opening ceremony, kde se ukázali všichni hosti festivalu, teda až na Craiga, který prostě ještě nedorazil. Opening byl super, hlavně Seb Roché a Manu, Seb je šoumen a Manu má zase hluboký spojení s fanoušky. Tuším, že to tehdy se Manu vytasil s notebookem, že si s námi zazpívá song a vyklubala se z toho německá hymna :D Většina sálu zpívala s ním a cizinci jako my mlčeli :D Taky tam vznikla hláška conu a to bylo "shut up, Sebastian!", protože Lori představovala každého hosta zvlášť a každej řekl pár slov do mikrofonu a Seb prostě nedokázal zmlknout a nechtěl předat mikrofon dál a nenechal Lori mluvit, až jsem myslela, že ho vzteky shodí z podia :D Bylo super všechny y hosty vidět na podiu, vždycky mám pocit, že se spolu všichni zajímavě sčuchnou. Potom měl být tuším od půl osmý panel s Manuem, ale já jsem trošku znervózněla, co se týče hotelu, protože jsem nevěděla, kdy zavíraj recepci, abychom se vůbec ten den mohly ubytovat, tak jsme si řekly, že na jeho panel půjdem v neděli a jely jsme se ubytovat.

Další den byl hlavně ve znamení shootů, já měla 4 :D Dopoledne jsme si přispaly a šly jsme si nakoupit jídlo na další dva dny a cestu domů, protože byla sobota a Němci maj v neděli zavříno všude. Na con jsme vyrazily před polednem, od dvanácti byl shoot se Sebem Roché, na který jsme šly všechny. Ten byl výbornej, taky lidi (teda hlavně ženský :D) objímal bez vyzvání, ta naše fotka mi přijde pomalu jako svatební :D Akorát mě mrzí, že tam není vidět můj Elenin medailonek na vervain (sporýš). Seb se během víkendu ukázal jako dost kontroverzní člověk, sem tam sexistický, ale svým způsobem právě tímhle velmi zábavný člověk. Na Manua neměl, ale byl mým druhým oblíbeným hostem.

photo jaacuteasebastianrocheacutevodoznak_zpscd28a3c6.jpg

Jana se pak fotila ještě s Rileym Smithem, tak jsme na ni čekaly. Pak jsem chtěla jít na panel Natea Buzolica, ale když jsem tam přišla, mluvil tam jen nějakej organizátor (aspoň mi to tak přišlo), tak jsem to psala Dani, s kterou jsme si posílali smsky, když jsme se zrovna nenašly (s Nicole taky). Šla jsem tam potom ještě později a to už tam byl, takže jsem byla asi na půlce panelu. Dani mi potom říkala, že ten organizátor předtím byl taky on :D Že to byl nějakej fór, což mi uniklo. Nate byl celkem fajn, já už ho viděla jednou na TVD conu, kde byl tehdy poměrně neznámej a byl sponzorovaným hostem, tudíž jeho fotka ani podpis nebyly v lístku a já už na něj neměla, jelikož jsem tehdy vyplázla prachy za fotku s Ianem Somerhalderem, která je děsná :D Autogram jsem pak získala z dalšího TVD conu, odkud mi ho přivezla kamarádka, když já jsem nakonec nejela. Takže mi zbývala akorát fotka s ním. Na panelu byl trošku jinej než tehdy, míň divokej a míň klukovskej. S Dani a Nicole jsme si pak dělaly srandu, že to byl na něj netypickej panel, protože ni jednou nezmínil boha, protože to má v oblibě. Ale jinak to byl pozitivní panel. Pak byla autogramiáda, ale naše lístky ze začátku nemohly, takže jsme měly čas na oběd a na nakupování. Taky jsem chvíli očumovala, jak se podepisujou herci z filmu Northmen. Škoda, že se fotili jen dohromady, byla bych se vyfotila s Tomem Hopperem. Autogramy jsem si nebrala, Tomův už mám a ten jeden herec další, co mě zajímal, mě nezajímal natolik, abych za něj dala deset euro :D Pak jsem se šla pozeptat k autogramiádě, jak to vypadá, ukázalo se, že můžeme jít na kohokoli krom Manua, protože ten tam měl frontu snad ven a ještě třikrát dokola :D Takže jsem si šla vzít akorát autogram Jamese Cosma a Jana pro Seba. Toho já už jsem měla stejným způsobem jako Natea. S Jamesem jsme se bavili o mém oblíbeném filmu Emma, protože jsem mu rovnou řekla, že nekoukám na Game of Thrones, i když jsme měla fotku z toho (oni tam jinou neměli). Pak o tom filmu mluvil na panelu, něco jako že ty korzety na natáčení byly hrozný :D

photo jamescosmo_zps995e7a22.jpg

V pět byl photoshoot s Natem, šly jsme se fronty postavit zas aspoň půl hodiny předem, pro jistotu, nepamatuju si teď, jestli fronta byla dlouhá, ale myslim, že tak normálně. Taky mám objímací fotku, jůů :D I když teda on se na ní tváří nějak vážně. To asi dělala ta přítomnost jeho přítelkyně, která mu furt stála za zadkem :D (to Seb a Manu jsou ženatý, ale takovýhle cavyky nedělaj :D).

photo jaacuteanathanielbuzolicvodoznak_zps4cc463a7.jpg

Pak jsem šla na panel Jamese Cosma, který už začal, takže jsem prošvihla začátek, prý mluvil o tom, jak ho nějaká holčička viděla v krámě a ptala se, jestli je Father Christmas (otec vánoc z Narnie) a on že jo a ona z toho měla vánoce :D Jinak mluvil velmi zajímavě, bylo vidět, že má za sebou kariéru ve filmu i v divadle. Když skončil panel a měl mít photoshoot, rozhodla jsem se, že do něj půjdu, i když jsem původně to neplánovala. Ale na tom panelu mě okouzlil. Fotka je skvělá, jak s dědou.

photo jaacuteajamescosmovodoznak_zps0328e31c.jpg

Akorát během toho, co jsem čekala ve frontě, se tam lidi už frontili na shoot s Craigem Parkerem, který konečně dorazil a jehož shoot narvali asi do půl hodinové mezírky a podle lidí, co se s nim chtělo vyfotit, to zdaleka nestačilo. Naštěstí zrovna, když jsem vycházela z shootu s Jamesem, tak holky byly ve frontě v zatáčí u východu, tak jsem se k nim narvala. Snad mě za to doteď někdo nesnáší :D Ale nemohla bych už potřetí v řadě přijít o fotku s Craigem, to nešlo. No ale konečně to vyšlo i za cenu předběhnutí, i když ta fotka je no ehm :D musim se naučit neodtahovat zadek.

photo jaacuteacraigparkervodoznak_zpsce5ef63a.jpg

Pak šly holky znovu do fronty na spojený shoot Manua a Craiga (Spartacus shoot) a já se mezitím sešla s Nicole a super jsme si popovídaly. Zjistila jsem, že v Nizozemsku maj i v televizi u seriálu titulky, jo kéž by to dělali i u nás. Pak jsme šly všechny na panel Seba. Teď je mi to plete s jeho společným panelem s Natem další den, ale můžu říct, že to byl jeden z nejlepších panelů, on je prostě strašně vtipnej, jak už jsem řekla, sice sem tam byl poměrně kontroverzní a nebál se vyjádřit jakékoli svoje názory, ale o to víc mi přišel zajímavej. Taky je strašně energickej, nevydržel jen tak sedět na židli, pořád chodil skákal po podiu a někdy i mimo :D Řešilo se všechno, Deníky, Supernatural a jiné věci. Musim se podívat na to dvd, abych si vzpomněla, co všechno :D Ale byl to zážitek. Jo a pořád tam chodil v boží kožený bundě. Po panelu jsem se ještě sešla s Dani a Nicole na pokec a společnou fotku a pak jsme s holkama razily do hotelu. Mně bylo celý víkend poměrně zle z nějakýho nachlazení, tak jsem si šla lehnout a holky šly ještě na párty, která prý byla supr. Jana tančila s Natem :D a byl tam i Manu a hrál na klavír. Škoda, že mi nebylo dobře. Teď jsem si vzpomněla, že ještě během stání v jedné frontě na fotku, nevim teď v které, nás a pár dalších oslovili nějací lidi s kamerou, že chtěj, abychom jakoby tančili do nějakýho videa. Co říct, odmítli jsme ze sebe dělat blbce :D

Neděle byla posledním dnem, musely jsme se už odčeknout z hotelu a nechat si tam kufry, a byla ve znamení talků a jednoho autogramu, kterým byl samozřejmě Manu. Autogramiáda byla hned od rána, tak jsme se postavili do jeho fronty, která se táhla až ven ze sálu. No, co říct, když jsme vešly dovnitř, šokovalo nás, jak dlouhá ta fronta je :D Bez přehánění jsme v ní s Janou strávily hodinu a půl. Bavily jsme se tím, že jsme sledovaly ostatní hosty (protože na Manua jsme polovinu času neviděly). Největšími atrakcemi byli Nate a Seb, samozřejmě :D V jednu chvíli, když neměl nikoho ve frontě, tam uprostřed sálu předváděl nějaký triky s mečem :D později zase si tam z toho dělal diskotéku a zapojil svůj mobil k hudební aparatuře, takže jsme si mohli poslechnout jeho playlist :D Nate spíš jen seděl u stolku, ale i tak na něj bylo pěkné podívání :) ještě jsme očumovaly i herce z Hry o trůny. No, po dlouhé době jsme se teda konečně dostaly k Manuovi. Zrovna za jeho zády šaškoval Seb s hudbou :D Manu měl sluneční brýle, tak jsme si říkaly, že má asi kocovinu, ale později nám na panelu říkal, že má v oku infekci z toho všeho cestování. Setkání s ním bylo perfektní. On si prostě udělá čas na každýho fanouška, potřese mu rukou, pozdraví, poděkuje, podívá se na něj (to byste neřekli, jak je to někdy vzácný). Vůbec netuším, co jsem mu tam vykládala, ale byla jsem pak z toho úplně paf :D Už se tak těším, až se s nim znovu potkám (v květnu).photo manubennett_zps657188f5.jpg

Pak jsme měly čas, tak jsme se šly podívat, jak podepisuje Craig Parker, měl pro sebe stůl v patře a frontu pomalu tak dlouhou jako Manu (a to je tam skorem každej rok!). Ještě že jsem už autogram měla, i když, jak jsem to viděla, hned bych si tam šla stoupnout znova, protože on zásadně nikdy nesedí za stolem, ale na stole, a se všema se vybavuje. Potom jsme měly chvíli na oběd a pak jsme razily směr Manu panel. o to byl zážitek, to vám řeknu. to byl snad nejlepší panel, na kterým jsem byla (i když následující panel Seba a Natea mu šlape na paty). Manu byl tak otevřenej, tak osobní, tak vtipnej, tak dojímavej…povídal nám o své rodinné tragédii, o tom, jaké to bylo, když během natáčení Spartaka zemřel hlavní představitel na rakovinu, o natáčení Arrow, o svém maorském původu, o natáčení Hobita, o Azogovi, předváděl nám tam jazyk skřetů atd. DVD jsem si kupovala snad kvůli tomuhle panelu. A hlavně nás učil tradiční maorskej haka tanec :D Nicole říkala, že to dělal už v pátek (a co jsem koukala, dělá to na hodně conech), ale že teď to bylo lepší, protože nás rozdělil na tři týmy, tým Arrow, Hobbit a Spartacus, jedna půlka sálu byla Arrow, druhá Hobbit a my na balkoně Spartacus a nás bylo samozřejmě nejmíň :D ale bylo to fantastický, ten tanec je bojovej a hodně se u něj řve a mlátí do stehen, takže celej sál prostě burácel slova "ka ma te ka ma te kora kora" a mlátili jsme rytmicky do stehen :D bylo to úžasný, nejlepší, když měl každej tým sám sólo a my jsme byly pomalu nejhlasitější, i když nás bylo nejmíň :D Pro představu si na youtube najděte buď jen haka dance, jak to tančej před zápasem rugby na Novém Zélandě, nebo vyloženě Manu Bennett haka dance. Z Ringconu to tam není, ale z jiných conů. Myslim, že vzpomínka na tohle mi zůstane ještě dlouho. Doufám, že to bude dělat i na tom conu v květnu :D Kdysi dávno jsem na Maori kulturu dělala referát na střední, tak to bylo něco jako exkurze. Po tomhle byl Game of Thrones panel, to nevim, kde jsme byly, a poté následoval společný panel Natea a Seba. No dokážete si jistě představit, že to bylo teda něco. Bylo to boží. V podstatě to byla jedna velká párty, oba chodili mezi sedadly a povídali si fanouškama (hlavně s fanynkami) tváří v tvář a způsobovali infarkty :D Samozřejmě Seb opět nedokázal zmlknout a chudák Nate byl oproti němu takovej normální :D Naprosto netuším, na co se lidi ptali, ale myslim, že jsme se stejně nic nedozvěděli :D V jednu chvíli tam Seb dělal na podiu kliky a vůbec to celé mělo ehm, velmi dospělý nádech :D Konec byl naprosto famózní, už se mělo končit a oni furt ne a ne to skončit a Lori už jim stála za zády a pak se ještě Seb vytasil s tim, že si tam něco zazpíváme, tak jsme nejdřív hledali song, který by uměli všichni, zkoušel jich snad pět, pak ještě pár dalších ze svýho mobilu a pak řekl, že bychom si měli zazpívat Eye of the Tiger, ale neměl to na mobilu, tak mu někdo musel půjčit mobil, kterej dal k mikrofonu :D A pak jsme tam všichni začali pařit a zpívat Eye of the Tiger. Výborný :D Myslim, že jsme se vyřádila podobně jako u haka dance :D Seb tam pobíhal po sále a Nate stál na židli a pařil :D na balkoně nás bylo opět málo, tak jsme pařili o to víc, a v jednu chvíli se prostě Seb rozhodl vyběhnout na balkon, asi aby nás podpořil, a proběhl těsně u nás :D no nemusim vám říkat, že to byl zážitek. sotva jsme se z toho vzpamatovali, tak nás čekala další porce zábavy, a to je Kiwi panel, v podstatě jsou to herci z NZ, tradičně Lori, Craig a Mark (Ferguson), ale ten tam letos nebyl, tak si Lori a Craig vzali na potom nějaké dva jiné herce, co nebyli hosté conu; a hrají improvizované scénky s pomocí publika a vždy u toho umírám smíchy. Teďka si i na chvíli vytáhli z publika Natea, aby si s nima zahrál, protože potřebovali prý nějakého "sad young boy" :D No prostě bylo to jako obvykle výborný. Pak už nás čekalo jen closing Cremony, ale to by bylo, aby nám zůstalo oko suchý. Nejdřív má pouštěli spoustu videí, fanouškovské video, co vzniklo na jenom workshopu tam, cosplay video, a nejlepší bylo video, kterého jsme se odmítli zčastnit a kde stejně bylo vidět, jak se nesnažíme :D bylo to closing video, prostě takový sestřih celého víkendu, a každej tam tancoval, a bylo to podbarvený písničkou Jump z lásky nebeský (jistě znáte, jak tam Hugh Grant tančí :D). Pak následovalo představení hostů, nejdřív takoví ti vedoucí workshopů atd a pak herci. Teď nevím, jestli to budu říkat ve správným pořadí, jak se to událo (všechno mi splývá).Už představili skoro všechny herce, ale Manu pořád nikde, a my jsme si říkali, kde je, pak najednou nějaké holky asi dva metry od nás na balkoně vyjekly překvapením a on tam byl :D a dělal směrem k naší části balkonu, ať jsme zticha, ať ho neprozradíme, a ať jsme připravený na tanec. A když na podiu ohlásili Manua, tak šel reflektor na balkon a on jen všechny vyzval k tomu haka tanci, zařval ten úvod a už jsme všichni jeli "ka ma te ka ma te kora kora" a dupali jsme a mlátili jsme :D a nejlepší bylo sledovat těch pár lidí, co se nepřipojili, protože nebyli na jeho panelu, a ostatní hosty, co taky netušili :D Připadal jsem si tak speciálně :D no zážitek. Sklidili jsme velký potlesk :D A to by nebyl ono, abychom celý con neukončili ještě jednou s Eye of the Tiger, během kterýho celý sál stál, tleskal, zpíval a hosté se seřadili do jednoho obřího hada a procházeli a proběhávali uličkami dole v sále a potom zamířili i k nám na balkon! Když probíhali kolem nás, tak jsme si s většinou z nich i plácli! Nejlepší závěr conu ever. Nemusím snad říkat, že jsem pak neměla daleko k pláči. Vůbec se mi potom nechtělo nikam. Ještě jsem se loučila s Dani a její rodinou a Nicole a pak už jsme s holkama musely vyrazit do hotelu pro věci, jelikož nám asi za dvě hodiny jel autobus. Už se těším na další ročník :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellí Ellí | Web | 23. února 2015 v 16:15 | Reagovat

Jéé ty se máš! :-) Musíš mít parádní zážitek, snad někdy nasbírám dost vědomostí z angličtiny, odvahy a peněz, abych taky někam takhle vyrazila :D  :-)

2 Elis Elis | 23. února 2015 v 21:40 | Reagovat

No, povím ti, Sammy, tenhle článek se četl jedním dechem. Nedivím se, že jsi na konci málem neudržela slzy, zní to jako úžasná akce, na kterou se nezapomíná. :) Jen to inspiruje, aby člověk zapřemýšlel nad tím, že by sám jednou vyrazil. ;-)

3 autogramyeni autogramyeni | 26. února 2015 v 15:08 | Reagovat

Aaach, Nathaniel..:) Alespoň nemusím pokaždé, když čtu nějaký tvůj report, závidět :) Ale na tvé fotce mu to sluší víc, u té moji byl oholený a vypadal strašně mladě...:-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama